Kategoriler
Kadın Giyim

Kıyafet Kombini Yapmanın Püf Noktaları

Doğru kıyafet kombini yapmak tüm insanlar için önemlidir. Vücudunuzda rahatsızlık duyduğunuz veya beğenmediğiniz bir bölgeniz varsa öncelikle o bölgeleri kapatmak kıyafet kombini yapmanın öncelikli püf noktasını oluşturur. Eğer fazla kilolarınız varsa kesinlikle dar ve vücut hatlarınızı belli eden kıyafetlerden kaçınmanız gerekir. Bu durumda salaş kıyafetlerin daha çok tercih edilmesi uygun olur.  Kilolu kadınlar yüksek bel pantolonlar, kazaklar veya tunikler giyerse kilolarını saklayabilirler. Göbekli erkekler geniş ve cepsiz ceket modellerini kullanabilir.

Boyu uzun olan kadınlar uzun çizmeler, uzun ceketler, uzun etek ve uzun elbiselere yakın olabilirler. Ayağının büyüklüğünü gizlemek isteyenler ise İspanyol paça pantolonları kullanabilir. Kollarınız veya omuzlarınızdan şikâyetçi iseniz yarasa kollu modelleri seçebilirsiniz. Uzun boylu iseniz uzun elbise, kısa boylu iseniz kısa elbise giyin. Doğru kıyafet kombini yapmada önemli husus beğenilmeyen bölgelerin kamufle edilmesi, beğenilen bölgelerin ise ortaya çıkarılacak kombinler yapabiliyor olmaktır. Kendi bedeninizi tanıyın ve ona uygun kıyafet kombini yapmak sizin şıklığınızı arttıracaktır.

Kıyafet Kombini Yapmada Dikkat Edilecekler

İster kadın ister erkek olun yaşınıza göre giyinmeniz gerekir. Kadınlar olarak eğer bacaklarınıza güvenmiyorsanız tek başına tayt giymemeniz gerekir. Taytı uzun tunikler veya uzun gömlekler ile kombinleyebilirsiniz.Kombininizi tamamlamak için aksesuarlar tercih edilir. Fakat tercih edilen bu aksesuarların vücut ile orantılı olması gerekir, orantısız olması hoş durmayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir