Kategoriler
Kadın Giyim

Mürdüm Renk Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

Mürdüm renk elbise özel gün ve gecelerde en fazla tercih edilen renklerden biridir. Aynı zamanda mürdüm rengi elbiselerin günlük hayatta da sıklıkla kullanıldığı görülüyor. Mürdüm rengi bir elbise giymeye karar vermişseniz doğru renkler ve uyum ile şık bir görünüm elde etmeniz mümkündür.

Mürdüm rengi ile şık ve dikkat çekici olmak istiyorsanız mürdüm ile uyumlu renkleri bilmek gerekiyor. Mürdüm rengi ile uyumlu renkler beyaz, siyah, pudra, lila, kahverengi, gri, camet renkler, dore, lame ve vizon renklerinden oluşuyor. Açık sarı rengi ve tonları da mürdüm rengi elbise kombininde kullanılabilir. Mürdüm rengi ile kombin oluştururken yumuşak ve soft renkler kullanırsanız oldukça dengeli bir kombin yakalamış olursunuz.  Eğer kombininize parlak ve canlı renkler eşlik etsin istiyorsanız üçüncü bir renk eklenmelidir. Bu renk ise krem, beyaz ve bej renklerinden biri olmalı.

Mürdüm Renk Elbiseye Uygun Ayakkabı ve Çanta Kombinleri

Mürdüm rengi elbiseyi giyeceğiniz ortam ayakkabı seçimlerini değiştirebiliyor. Eğer mürdüm rengi elbiseyi gece kıyafetleriyle kombinleyecekseniz ayakkabı renginin siyah, gri ve ten rengi seçilmesi uygun olur. Günlük kombinlerde ise giyilecek ortama göre değişiklik gösterebilir. Mürdüm elbise ile sandalet, bot, çizme, stiletto ayakkabı tercih ederseniz şık bir görünüm oluşturursunuz.

Mürdüm rengi elbise ile beraber kullanılacak çanta rengi elbise aynı tonlarda veya zıt tonlarda olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir