Kategoriler
Kadın Giyim

Sıra Dışı Çanta Modelleri

Sıra Dışı Çanta Modelleri isminden de anlaşılacağı üzere tasarım açısından en akıl almaz tarzdaki çantaları kast etmektedir. Zaten moda dünyasına baktığımız zaman sınırların dışına çıkmaya en uygun aksesuar çeşidi çantadır. Bu nedenle tasarımcılar da bu yönüyle hayal güçlerini, deliliklerini çantaların tasarımında kullanmaktadırlar. Şimdi bu sıra dışı çanta modelleri nasıl olmalı onu inceleyelim.

 Sıra Dışı Çanta Modelleri Nasıl Olmalı

Sıra dışı çanta modelleri nasıl olmalı diye bakıldığında birkaç özellik karşımıza çıkmaktadır.

  • Sınırları zorlamalı

Sınırları zorlamalı olması sıra dışı olması için gerekli olan ilk şartlardandır. Kalıpların dışına çıkma çantanın tasarım olması için en önemli noktalardandır. Sıra dışı çanta modelleri incelediğimizde ilk olarak şekil farklılıkları karşımıza çıkmaktadır. Bu çantalar her gördüğümüz çanta gibi kare, dikdörtgen, daire şekillerinin yanı sıra farklı hayvan şekilleri ya da asimetrik şekillere sahip olabilmektedir.

  • Farklı dokular birleşmeli

Farklı dokular birleşmeli özelliği standartın dışına çıkma noktasında önem arz etmektedir. Bu noktada karşımıza farklı kumaş türleri de çıkmaktadır. Çantalar tek kumaştan değil, farklı kumaşların birleşiminden ve farklı kesimlerden oluşmaktadır.

  • Renk çeşitliliği

Renk çeşitliliği ne kadar fazla olursa çantaların o kadar dikkat çekici olduğunu gözlemlemişsinizdir. Sıra dışı çanta modelleri nasıl olmalı noktasında zıt renkler önem taşır. Her çantada olduğu gibi uyumlu renklerin yanı sıra zıt renklerin gücü devreye girmektedir.

  • Kumaş kalitesi

Kumaş kalitesi sınırları zorlayan bir çantada olması gereken en önemli özelliklerden birisidir. Kumaşın kalitesi ne kadar iyi olursa tasarımınız kendisini o kadar gösterecektir. Bu yüzden tasarım yapmadan önce kumaş kalitesinin de en sağlıklı şekilde seçilmesi gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir