Kategoriler
Kadın Giyim

Yazlık En Güzel Elbise Modelleri 

Yazlık Elbiseler bahar ayının gelmesiyle birlikte piyasada daha fazla görülür. Gerek çiçek desenleri gerek düz görünümüyle yazın geldiğini haber eder. Farklı kombinlerle her yerde giyilebilir. elbisenin uzunluğu yapılacak kombinle alakalıdır. Uzun elbiselerde sade görünüm ön planda tutulurken, kısa elbiselerde çeşitli aksesuarlar kullanılır. sade görünümlü düz elbiselerde avangart parçalar kullanılmaz.  Güzel elbiseler kombinlemek için yazı çağrıştıran renklerin tercih edilmesi gerekir.  Gece elbisesi görünümünde yazlık kısa elbiseler koyu makyajla daha ön plan olur. 

Yaz için en uygun renkler canlı ve parlak tonlarındır. Makyajın daha sade tutulup canlı renklerle dengelenmesi gerekir. Yazlık Elbiseler kemer ve saatle kombinlenirse ortaya muhteşem bütünlük çıkar. Uzun nude tonlarda yazlık elbise giyilecekse metal klipsleri olan çantalar tercih edilmesi gerekir. Kısacası her rengin başka bir renk ile tamamlanması gerekir.

Lacivert Ön Kısa Arkası Uzun Kolsuz V Yakalı Yazlık Elbise

Bu elbise modeli etek boyu  olarak diz altı tercih edilirse daha uygun olur. Ayrıca  şifon kumaş tercih edildiğinde kullanılan aksesuarlar daha çarpıcı olur. Elbisenin sıcak havalarda terletme yapmaması önemli bir ayrıntıdır. Ayrıca uzun elbiselerde boyu kesen topuklu ayakkabılar tercih edilmemelidir.

 Saç  uzun v yakalı elbiselerde dalgalı ve kıvırcık formatta kullanılırsa elbisenin kullanılan parçalarla öne çıkması daha kolay olur. 

Sarı Kısa Kolsuz Yandan Nakış İşlemeli Mini Elbise

Bu parça Günlük Elbise Modelleri adına en çok tercih edilen parçadır.  Yazın havasını en iyi kaldıran gerektiği zaman klasik parçaya dönüşen bir görünümü vardır. Sarı renk güneşi simgelediği için yaz aylarında oldukça uygundur. 

Tarz günlük elbiseler ile çok sayıda kombin yapmak mümkündür. Özellikle bu elbiseyi farklı şekillerde kombinlemek diğerlerine göre daha kolaydır. İş kadınlarının sıklıkla tercih ettiği formatta olması önemli bir ayrıntıdır. 

Yeşil Midi Kısa Kollu Belden Bağcıklı Çiçek Desenli Yazlık Elbise

Orta yaş günlük elbise modelleri arasında yerini alan bu parça yazın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Boyu ve ince kesimi ile bel ve bacak hatlarını güzel gösterir. Narin yapılı kadınların daha fazla dikkatini çeker. Uçuş uçuş görüntüsü ile bulunduğu ortama göre kombinlenebilir. Yazın tatile gidecek olan kişilerin bavuluna koyması gerektiği bir elbise çeşididir. 

Kahve tonları ile daha güzel öne çıkar. Makyajın bu tonlarda olması kombini tamamlar. Ayrıca bu elbise gündelik kullanıma da uygundur. Küçük parçalar ile kombin faklı görünebilir. Büyük yapılı yüzük ve kolyeler de elbise daha avangart görünür. Sade ve ince yapılı aksesuarlarla elbise daha yapıcı olur. 

Yazlık Elbiseler dikkat çekici görünümüne saç ve makyajla sahip olurlar.  Önemli olan hareketli elbisede toplu saç kullanılmasıdır. Aynı zamanda tam tersi olarak düz elbisede kabarık ve salık saç kullanımı önerilir. Aslında tüm olay zıtlıkların birbirini tamamlamasıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir