Kategoriler
Kadın Giyim

Mevsimlere Göre Tercih Edilen Ceket Renkleri

Her mevsimin rengi farklıdır. Her mevsime yakışan renkler farklı olduğu için doğayla uyum yakalamak adına bizler de her rengin bir mevsimi olduğunu kabullenip mevsime göre kıyafet rengi seçeriz. Mevsim uygunluğunun yanı sıra ruh halimiz, o günkü duygusal durumumuz da bazı renkleri eleyip bazılarını seçmemizde bize fayda sağlar. Renkler duygularımızı yansıtmaktadır.

Hangi Renk Hangi Mevsimin?

Yaz mevsimi herkesin sevdiği ve gelmesini iple çektiği bir mevsimdir. Sıcak güneş, deniz, kum hepsi birer huzur halidir. Yeşil doğayla iç içe olmak demektir. Çok fazla koyu olmamak kaydıyla her yeşil ceket yazın giyilebilir. Şortlarla ya da efilefil esen eteklerle kombinlenebilir. Turuncu, sarı ve pembe gibi çiçek renkleri ise tahmin edileceği üzere İlkbaharın rengi tercih edilir.

İlkbahara daha yumuşak ve tatlı renklerle birlikte ayak basmak isteyenler için bu renkler birebir. Bu renklerin bulunduğu ceketler tatlı elbiselerle ya da değişik jean modelleri ile kombinlenebilmektedir. Sonbahar, kasvetin mevsimi olarak bilinir ama sonbahardaki renk kontrası hiçbir mevsimde kendini göstermez. Yaprakların sararışı, toprağın kahverengiliği, gün batımının hafif kızıllığı hesp birer renk kontrasıdır. Koyu yeşiller, kızıllar, açık ve koyu kahverengiler, hardal tonları sonbahara yakışan ceket renklerini içerebilir. Gümüş, siyah, karamel ve mavi tonları da kış için tercih edilebilir. Kırmızı rengi ise her mevsime uyum sağlayabilen bir renktir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir