Kategoriler
Kadın Giyim

  Uzun Kollu Elbise Modelleri 

Uzun kollu elbise modelleri, özellikle kışın tercih edilen bir elbise modeli olarak karşımıza çıkar. Tesettür giyim olarak da bilinen uzun kollu elbise modelleri, son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaştı. Tesettür giyinmek, vücut hatlarını belli etmeden hareket etmek demektir. Tesettürün fazlasıyla yaygın olmasından kaynaklı olarak uzun kollu elbise modelleri ortaya çıkmıştır.

Tesettür giyimde feracenin fazlasıyla artış göstermesi üzerine onun yanında uzun kollu elbiselerin çeşitleri de artış gösterir.  Bu elbiselerin en güzel yanı sık ve eşsiz tasarımıyla harika görünümler olmasını sağlar. Uzun elbise tarzı alınırken nerde gidileceği konusunda araştırma yapmalı ve ona göre hareket edilmelidir.

Uzun Kollu Elbise Tarzları

Uzun kollu elbiselerin en büyük özelliği insansın gözüne hitap eden kamaştırıcı, parlak işlemeli ve süslemeleridir. Bu elbise modelli özellikle düğün ve nişanlarda sık sık giyimini sürdürür. Saray elbiselerine yakışan en belirgin özelliğinden biri de havalı ve hareketli tülden eklemelerin olmasıdır. Bu elbiselerde tülün ve kabarık detayının fazlasıyla yakıştığı söylenebilir. Ten rengine bağlı olunarak değişen renk türleri olarak saks mavisi, mercan yeşili, pudra pembesi ve bordo renginin kullanımı şimdilerde oldukça yaygınlaştı.

Gündelik kıyafet olarak tercih edilen uzun kollu elbise modelleri de son zamanlarda araştırılması sürdürülen modeller olarak yerini almaktadır. Bu elbise modeli rahatlık açısından fazlasıyla ilgi odağı haline gelmiş olup kolaylıkla hareket edebilme imkânı sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir