Kategoriler
Kadın Giyim

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılır? Elbise seçiminde dikkat ederek vücut kusurlarınızı geri plana atabilirsiniz. Modayı yakından takip ediyorsanız kendi vücut tipinize göre giyinmenin önemini de biliyorsunuz demektir. Özellikle son dönemlerin en çok tercih edilen kıyafetlerinden biri olan elbise seçimlerinizde vücut tipinize uygun giymeniz büyük bir önem taşıyor. Çok güzel bir elbiseyi yanlış bir vücutta taşımak kötü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Ancak kendi vücut tipinizi bilerek ve vücut formunuza uygun bir elbise seçerek muhteşem ve kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.
Peki, Vücut Tipine Göre Elbiseler Nasıl Seçilir?
– Eğer dikdörtgen bir vücut tipiniz var ise omuz ve bel kısımlarınızdaki eşitliği ve genişliği gizlemek için göğüs bölgenizde kapatıcı elbise modellerini tercih etmelisiniz. Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar için en uygun elbise modelleri omuzları daha geniş gösterecek olan tasarımlardaki elbiselerdir.
-Kum saati tipinde bir vücuda sahip iseniz derin ve V yakalı elbiseleri giyebilirsiniz. Ayrıca kum saati vücut tipi için bel kısmını ortaya çıkarmakta oldukça önemlidir. Bunun için elbiselerinizin üzerine kemer kullanmak daha doğru bir karar olacaktır.
-Armut tipi vücut tiplerine sahip olan kadınlar için bele oturan elbiseler kesinlikle tercih edilmemelidir. Bunun için de göğüs bölgesinde dekolte olan elbiseler tercih edilerek vücut kusurları geri plana atılabilir.
-Basen bölgesinde sorun yaşayan kadınlar için en uygun elbise modeli uzun ve etek kısmı kloş olan elbise modelleridir. Kum saati vücut tipi için ise bel kısmından oturmalı mini elbiseler de oldukça şık duracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir