Kategoriler
Kadın Giyim

En Şık Yazlık Büyük Beden Elbise Modelleri

Büyük Beden Elbise Modelleri bilinenin aksine kolay kombinlenebilir parçalardır. Bir kaç parçanın bir araya gelmesi güçlü bir kombin meydana getirir. Özellikle siyah ve beyaz tonların kolay kombinlendiği söylenir. Büyük yapılı kişilerin ve yeni doğum yapmış annelerin tercih ettiği parçalardır. 

Güçlü bir kombin yapılmak isteniyorsa öncelik olarak elbisenin kumaşından ve renginden başlamak gerekir. Yaza uygun efil efil kumaş ise sade geçişler kullanılmalıdır. Şifon ve transparan kumaşlarda biraz avangartlık katmak gerekebilir. Unutulmaması gereken nokta her rengin zıttı renk ile kombini bitirmek gerekir. Aksi halde karışık renklerin hakim olduğu kombin karmaşadan başka bir işe yaramadığı gibi gözleri çok yorar. 

Önü Kısa Arkası Uzun Askılı Elbise

Bu tarz elbiselerde siyah rengin üzerine işlenmiş çiçek desenleri oldukça minimal görünür. Kiloyu göstermediğini dair söylentinin olduğu siyah renk bir bakıma narin duruş sergiler. O sebeple kilolu kişilerin tercih alanına girer. 

Renk ve desen seçimi bir elbise modelinde oldukça önemlidir. Kombinin genel görüntüsünü elbisede ki geçişler gösterir. Bu elbise modeli için topuklu ayakkabı tercihen kullanılabilir. Yada hafif dolgu topuk bir ayakkabı tercih edilebilir. 

Yerine göre makyajın ağırlığı değişebilir. Bu elbise gece kıyafetine uyumlu değildir. O sebeple gece kullanılmaz. Dolayısıyla  ağır makyaj yapılmaz. Elbisenin rengine göre hafif soluk tonlarda ruj ve far kullanılabilir. 

Şifon Diz Üstü Çiçekli Beyaz Elbise

Büyük Beden Elbise Modelleri içinde en sevileni yazın gelişini anımsatan çiçek desenli elbiselerdir. Genellikle yazın kısa tercih edilen bu elbiselerde bacak boyunu kesmeyen ayakkabılar tercih edilmelidir. Aksi halde elbisenin bir anlamı olmaz. 

Makyaj konusunda çiçek renklerinin tonu dikkate alınarak ruj ve far bütünlüğü sağlanır. Aksi halde çiçek desenleri gereksiz bir ayrıntıya düşer. 

Büyük Beden Yazlık Elbiseler kemer ve çanta ile birleştiğinde daha narin duruş sergiler. Önemli olan belli bir uyumun yakalanmasıdır. birden fazla uyum sağlanmaya çalışmak beraberinde karmaşaya sebep olur. Bu elbise çeşidinde önemli olan renkli detayların göze hoş görünmesidir. 

Büyük Beden Elbiseler ucuz ve basit göründüğünde bir kaç özel rötuş ile düzeltmek mümkündür. Elbisenin ana renginden bir ton açık veya koyu renk ile elbiseyi patlatmak mevcut durumu iyileştirir. 

Lacivert İşlemeli Rahat Yazlık Elbise

Özellikle kollarında ve göğüs bölgesinde olan detayların göze çarpıyor olması elbisenin güzelliğini yansıtır. Ne kadar ince detay işleme varsa o kadar kolay kombin yapılır anlamına gelir.  

Büyük Beden Elbise Modelleri için saat ve gözlük detayı çok önemlidir. İşlemeli olduğu için metal renkte saat kullanılmaz. Bakır ve altın rengi saat kullanılırsa daha uygun olur. 

Makyaj tercihi kişiye kalmış bir durumdur. Fakat bu tarz elbiselerde yoğun makyaj yüzde biraz sırıtır. Açık renk tonlarının makyaja işlenmesi daha doğru olur. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir