Kategoriler
Kadın Giyim

Kış Aylarına Özeli Triko Elbise Modelleri

Kışın tek bir parça giymek her bakımdan avantaj sağlar. Triko elbiseler de hem şıklık hem de kullanışlı olmaları açısından çok tercih edilen modellerdir. Altlarına giyeceğiniz bir bot veya çizme ve de şık bir ceketle harika bir kombin yapabilirsiniz. Önemli olan vücudunuza uygun bir triko elbise seçmeniz gerektiğidir.

Elbise seçerken bütün kadınlar elbisenin boyu ve kendi boyları arasında bir orantı olduğunu akıllarından çıkarmamalıdır. Şöyle ki bir elbise uzun boylu bir kadını olduğundan daha kısa gösterebileceği gibi yanlış bir seçimle kısa boylu bir kadın da daha da kısa görünebilir.

Elbise Boyu Seçimi

Kışın triko elbise seçerken önemli olan bir konu etek boyudur. Etek boyu seçerken ise bacak boyunuzu göz önünde bulundurmanız ve ona göre bir seçim yapmanız gerekir. En güzeli deneyerek bir seçim yapmanızdır. Ama yine de bacak boyu kısa olanlar ve genel olarak kısalar için midi boy elbiselerden uzak durmanın her zaman hatırlanması gereken bir konu olduğunu yine söyleyelim. Kısa boylu kadınlar ya mini ya da maksi boy bir elbise seçmeli ve ara boylardan kaçınmalıdır.

Uzun boylular bu konuda şanslıdır ama onların da bazı ara boylardan kaçınması gerekebilir. Diğer bir konu ise elbisenizin yakası ve üst bölümüdür. Yuvarlak yüzlü ve boyun bölgesi kısa olanlar balıkçı yaka ya da tam kapanan yakalı elbiselerden uzak durmalı ve V yaka modelleri tercih etmelidir. Her zaman trend olan Madonna yaka elbiseler de tercih edilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir